Pro média

Tisková zpráva.

O hře

Velký Bratr, největší projekt neziskového spolku StopTime, se hravým způsobem snaží přiblížit účastníkům atmosféru dystopického světa, jak jej popsal George Orwell v románu 1984. Po dobu tří týdnů se účastníci na pozadí svých každodenních životů ocitnou ve fiktivním světě, kde Strana diktuje absurdní zákony, kde cenzura běží na plné obrátky a kde člověk nikdy neví, jestli mu někdo nedýchá na záda s bílou rukavičkou symbolizující vaporizaci obyvatel. Hra není nikterak politicky zaměřená, ale dává si za cíl ukázat důležitost svobody. Vykresluje, jak by mohla vypadat represivní podoba státu a odpovídá na otázku, proč se má svoboda ve všech formách bránit.

Hra přináší neobvyklé zážitky z dosud nevídaných situací, evokuje pocit paranoie ze stále přítomných cizích očí či napomáhá uzavírat nová přátelství. Podstatným cílem je vykreslení dystopické atmosféry podobně, jak ji popsal George Orwell v románu 1984. Upozorňuje, že ne vše je nemožná realita, a že podobné principy mohou vzniknout i v demokratické zemi. Věříme, že v hráčích vzbudíme představu o tom, jak by represivní státní systém mohl vypadat a podnítíme jejich zájem k tématům dotýkajících se omezování svobody. Hru však vytváříme striktně apolitickou. Jakékoliv paralely s minulou či současnou politickou scénou nejsou cílené.

Hru vymyslel a připravuje Tom Kocmi, který má mnohaleté zkušenosti s organizací velkých akcí podobného rázu, společně s realizačním týmem více jak 12 mladých lidí, kteří přípravě věnují stovky hodin svého volného času.

StopTime

StopTime je neziskový spolek, který dlouhodobě oživuje dění v oblasti podpory aktivního trávení volného času mládeže na Jindřichohradecku. Do organizování akcí se zapojují desítky dobrovolníků, kteří se věnují přípravě a realizaci rozmanitých projektů zasahujících do široké škály zájmů. Podpora se týká především mladých ve věkové kategorii 15+. Rozšiřujeme okruh kulturních událostí a rozvíjíme možnost objevení či uplatnění skrytých dovedností.

Tisková zpráva


Pražské vyhlášení výsledků 2018


Organizátoři

Autor hry: Tom Kocmi
Na přípravách se podílejí: Bára Chovítová, Víťa Novák, Ondřej Soukup, Jackie Daniel’s, Barča Sobotková, Lucka Štěchová, Monika Kocmánková, Eliška Mikulcová, David Štraus a mnoho dalšíchHru pořádá spolek StopTime ve spolupráci:


Kontakt: stoptime@email.cz
StopTime, z.s., IČ: 05555728, Mládežnická 148/IV, Jindřichův Hradec, 37701
Všeobecné obchodní podmínky