Zákony

Zákony jsou od toho, aby se porušovaly.

V Blahónii platí několik absurdních zákonů, které musí občané dodržovat. Sami občané zákony někdy porušují, ale dávají přitom pozor, aby je nikdo nenachytal. Nedodržování zákonů je bráno jako odpor proti Straně a bude potrestáno ztrátou vlivu. Každý zákon je však trestán pouze jednou denně, tedy neztratíš vliv pokaždé, když tě někdo vyfotí.
Zákony Strany nejsou pravidla hry, nemusíš je tedy dodržovat. Dokonce jsou kontroverzní úmyslně, aby se těžce dodržovaly. Možná je budeš chtít záměrně porušovat a získat si tím přízeň odboje (i pokud budeš straník). Ale s každým porušeným zákonem se zvyšuje šance, že tě někdo přijde vaporizovat. Navíc během hry je budou nejspíš nejmocnější hráči pozměňovat.
Kdokoliv může udat někoho, kdo porušuje některý ze zákonů a získat za to vliv. Udávání probíhá pořízením fotografie, na které je vidět, že dotyčný porušuje zákon. Fotografii kontrolují kontroloři, kteří však mohou být úplatní.

Pro nováčky: zákony nejsou pravidla, jsou cíleně těžké na dodržování, aby se porušovaly.

  • Zákaz paranoie - Nebudeš nosit zbraň (bílá rukavička na ruce).
  • Nařízení oddanosti - Budeš nosit odznak Strany na prsou u srdce na vrchní části oblečení.
  • Zákaz závislosti - Nebudeš požívat návykových látek (alkohol, cigarety, kafe).
  • Nařízení jednoty - Budeš mít oblečení barvy dne (alespoň část oblečení od pasu nahoru musí mít denní barvu.).
  • Zákaz extravagance - Budeš mít oblečení maximálně tří barev (rozdílné barvy jsou bílá, fialová, hnědá, modrá, oranžová, růžová, zelená, černá, červená, žlutá). Počítají se, pokud zabírají větší plochu (alespoň 5x5 cm).
  • Zákaz nepozornosti - Nepodepřeš si hlavu rukou.
  • Zákaz nenasytnosti - Nepoužiješ vidličku ani nůž.
  • Zákaz konzumu - Nepoužiješ jednorázový plast a nezkonzumuješ maso.
  • Zákaz zahálení - Vstaneš mezi 04:00 a 08:00 (kontrolováno přihlášením do Systému).
  • Nařízení radosti - Nebudeš se negativně vyjadřovat (kontrolováno Systémem, který tě upozorní o přeformulování).

Odznak Strany

Strana nařizuje občanům nosit odznak, ten také potřebuješ při chytání lidí. Buď můžeš používat originální placku (povolené jsou i loňské) a nebo si ji můžeš vyrobit doma. Stačí vytisknout tento list a vyrobit si ji. Hodí se jich vytvořit více, nemusíš je pak přendávat mezi oblečením.

Originální placku lze získat od organizátorů v různých městech nebo je můžeme poslat poštou (více uvnitř Systému).

Bílé rukavičky

Levné bílé rukavičky (do 20 Kč) k výslechům a vaporizačním misím seženeš v prodejnách s bezpečnostními potřebami. V krajním případě lze použít i latexové.